هزینه ارتودنسی دندان در کرج

هزینه ارتودنسی دندان در کرج

حتما شما هم قبل از آغاز ارتودنسی دندان در کرج و شروع درمان می خواهید بدانید که مقدار هزینه آن زیاد است و یا کم؟ می توانیم بگوییم این پروسه درمانی دارای دوره طولانی مدت همراه با هزینه ای بالا می باشد. اگر نگران این موضوع هستید و از درمان ناهنجاری های دهان و دندان خودداری می کنید ، بهتر است بدانید هرچه این ناهنجاری ها بیشتر باقی بمانند مشکلات بیشتری به آن ها اضافه خواهد شد ، که خود سبب افزایش هزینه ارتودنسی دندان در کرج و نیاز به جراحی فک نیز می شود. به همین منظور توصیه می شود ، در سنین پایین تر و قبل از بروز مشکلات بیشتر برای درمان به ارتودنتیست مراجعه کنید. در ادامه مطلب دکتر ستاره سهرابی ، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج ، عواملی را که می تواند در قیمت این پروسه درمانی تاثیر گذار باشد را به شما توضیح خواهیم داد.

 

هزینه ارتودنسی

 

چه مواردی می تواند در هزینه نهایی ارتودنسی دندان در کرج تاثیر گذار باشد ؟

تخصص دندانپزشک : توجه داشته باشید که در ابتدا پزشکی ماهر و حاذق را انتخاب کنید تا از بروز هر مشکلی در روند درمانی که می تواند هزینه ای اضافی برای شما داشته باشد ، پیشگیری شود. همچنین باید اشاره کرد که میزان تجربه و داشتن سوابق کاری خوب دندانپزشک می تواند در هزینه ارتودنسی دندان در کرج ، تاثیر گذار باشد.

سن مراجعه کننده : فرقی نمی کند شما در چه سنی باشید و یا چه زمانی به دندانپزشک مراجعه کنید ، در هر صورت نامنظمی دندان هایتان با بکارگیری بریس ها درمان می شود. اما اگر افراد در سنین کمتر از 18 سال به پزشک مراجعه کنند ، روند درمانی سریع تر و بهتری خواهند داشت. در صورتی که افرادی که سن بالایی دارند نیازشان به جراحی های فک و غیره افزایش می یابد ، که خود در هزینه نهایی و افزایش آن بسیار تاثیر گذار است.

انواع براکت های ارتودنسی : ابزارهای بکارگیری در ارتودنسی دارای انواع مختلف با کاربرد های متفاوتی می باشند ، که بعد از بررسی دندان ها توسط دندان پزشکی با تجربه ، بهترین نوع آن انتخاب خواهد شد. در میان انواع این روش درمانی هزینه ارتودنسی ثابت بسیار بیشتر از ارتودنسی متحرک خواهد بود. همچنین در میان انواع مختلف سیم کشی های ثابت ، بریس های لینگوال به دلیل مهارت بالا و مزیت های بیشتر به نسبت بریس های معمول هزینه بیشتری نیز دارند.

زمان مورد نیاز : هرچه مدت زمان بهبودی ناهنجاری های موجود در فک و دندان هایتان طولانی تر شود ، پس از بررسی پزشک و نیاز به استفاده مجدد از برخی ابزار ها هزینه ارتودنسی در کرج افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه بیماری و مشکلات موجود در دهان

ممکن است به هنگام مراجعه به بهترین دندانپزشک در کرج ، و بعد از بررسی کامل دهان و دندان هایتان ، پزشک متوجه نوعی بیماری در دهان شما شود. قبل از آن که درمان با استفاده از بریس ها آغاز شود ، لازم است تا این بیماری ها به طور کامل بهبود پیدا کند تا از بروز اختلال در روند بهبودی نامنظمی دندان ها پیشگیری شود. بنابراین هزینه ناشی از این بیماری ها با هزینه ارتودنسی دندان در کرج حساب نشده و باید به صورت جداگانه آن را پرداخت کرد. توجه داشته باشید که وجود پوسیدگی دندان ، پرکردن و جرم گیری دندان ، عصب کشی و غیره از جمله این بیماری و مشکلات می باشد.

چه عواملی به هنگام درمان می تواند بر هزینه ارتودنسی در کرج تاثیر بگذارد ؟

کشیدن دندان : بهتر است بدانید که شرایط دندان ها ، تعداد دندان های نهفته و یا پوسیده که نیاز به کشیدن دندان در ارتودنسی دارند ، با یکدیگر متفاوت است. بنابراین برای حذف این دندان ها نیاز به پرداخت هزینه ارتودنسی جداگانه می باشد.

ارتوسرجری : به انجام همزمان جراحی فک و درمان نامنظمی دندان ها با استفاده از بریس ها ، ارتوسرجری می گویند. بسیار شایع است که افراد در کنار نامنظمی دندان هایشان دچار انحراف فک نیز باشند. برای درمان این انحراف لازم است که بیمار تحت جراحی فک نیز قرار گیرد که هزینه ارتودنسی دندان در کرج و جراحی فک هر کدام به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

فیس ماسک : این ابزار ها به منظور اتصال در خارج از دهان و در کودکان 8 الی ۱۰ سال بکار گرفته می شوند. فیس ماسک ها وظیفه اصلاح و رفع جلو زدگی فک پایین کودکان را بر عهده دارند که مقدار هزینه ارتودنسی و فیس ماسک ها جدا از یکدیگر خواهد بود.

هد گیر : این دسته از دستگاه های بکارگرفته شده در روند درمان همانند فیس ماسک ها ، در خارج از دهان و بیشتر در کودکان بکار گرفته می شود. وظیفه هد گیرها اصلاح جلوزدگی فک بالا و تراز کردن فک های بالا و پایین بوده و به همین منظور هزینه ارتودنسی جدا از هدگیر ها خواهد بود.

موم ارتودنسی : در روز های ابتدایی وجود بریس ها در دهان و عادت نداشتن افراد ممکن است ، به علت وارد شدن آسیب به بافت های داخلی دهان دچار درد و زخم شوند. در این مواقع می توانند با تهیه موم ، از بروز این مشکلات جلوگیری کنند. توجه داشته باشید مقدار هزینه تهیه مو ها با ارتودنسی همراه نخواهد بود.

درمان نامنظمی دندان ها با استفاده از ارتودنسی ثابت از نمونه کارهای بی نظیر دکتر ستاره سهرابی

راهنمایی برای ارتودنسی دندان با تسهیلات پرداخت در کرج

عده بسیاری تمایل به ارتودنسی دندان های خود دارند اما چگونگی پرداخت هزینه تنها مانع برای آغاز این پروسه درمانی و زیبایی برای آن ها شده است. با این وجود پرداخت هزینه این روند درمانی و زیبایی می ‌تواند برای بسیاری از افراد چالش ‌برانگیز باشد. اما با وجود گزینه‌ هایی مانند ارتودنسی با اقساط ، این فرصت برای افرادی که ممکن است به دلیل محدودیت ‌های مالی نتوانند یکباره هزینه را پرداخت کنند، به یک مسیر ایده آل تبدیل شده باشد. در اینجا، به معرفی هزینه‌ ها و گزینه ‌های ارتودنسی اقساطی در کرج می‌ پردازیم.

در ابتدا بهتر است بدانید که هزینه ارتودنسی به عوامل متعددی بستگی دارد که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم. با بررسی مشکلات موجود و تصمیم گیری نهایی دندانپزشک در رابطه با پروسه درمانی مورد نیاز شما عزیزان ، هزینه نهایی مشخص می شود. در این مرحله پزشک شما که شرایط پرداخت اقساط را به عنوان یک گزینه ویژه پیش روی شما قرار داده است ، پروسه درمانی را برای تان آغاز می کند.

توجه داشته باشید که بسیاری از مطب ‌های ارتودنسی در کرج گزینه‌ های اقساطی برای پرداخت هزینه را ارائه می‌دهند. این گزینه به بیماران این امکان را می‌دهد که هزینه‌ ها را به شکلی تقسیم شده و بدون فشار مالی، پرداخت کنند.

نکاتی که لازم است با وجود پرداخت اقساط هزینه ارتودنسی دندان در کرج بدانید !

پیش از شروع هر درمان، مطمئن شوید که تمام هزینه‌ های مربوط به درمان ارتودنسی و همچنین هزینه‌ های مرتبط با نگهداری و مراجعات دوره‌ای مشخص شده باشد.
قبل از انتخاب گزینه اقساطی، شرایط مربوط به پرداخت ‌را به دقت مطالعه کنید و از امضای قرارداد آگاه باشید.

فرصتی برای داشتن یک لبخند زیبا با مزایای پرداخت اقساط ارتودنسی دندان

راحتی در پرداخت هزینه ها: پرداخت اقساط به شما این امکان را می‌ دهد که هزینه ارتودنسی را به شکل ماهیانه یا در بازه زمانی مشخص پرداخت کنید، که می ‌تواند برای بسیاری از افراد بهترین گزینه باشد، زیرا آنها ممکن است نتوانند یکباره هزینه را پرداخت کنند.

کاهش فشار مالی: پرداخت اقساط می ‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که شما به دنبال انجام درمان ارتودنسی بدون ایجاد فشار مالی زیاد هستید. این موضوع می‌ تواند برای شما راحتی مالی فراهم کند و به شما اجازه دهد به شکلی تدریجی هزینه را پرداخت کنید.

دسترسی به پروسه های درمانی: برای بسیاری از افراد، ارتودنسی لازم است اما ممکن است هزینه آن برای آنها سنگین باشد. پرداخت اقساط این امکان را به آنها می ‌دهد که به درمان مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند بدون اینکه نیازی به پرداخت یکباره هزینه داشته باشند.

مراقبت بهتر از دندان ‌ها: امکان داشتن دندان‌ های بهتر و زیباتر اغلب انگیزه کافی برای انجام ارتودنسی است. پرداخت اقساط می‌ تواند به شما این امکان را بدهد که به بهترین درمان برای دندان‌ های خود دست یابید و مراقبت بهتری از دندان‌هایتان داشته باشید.

احساس راحتی و امنیت: با پرداخت اقساط، احساس راحتی و امنیت از نظر مالی به شما داده می ‌شود زیرا شما می ‌توانید هزینه ارتودنسی دندان در کرج را به شکلی متناسب با وضعیت مالی خود مدیریت کنید و نگرانی مربوط به پرداخت یکباره هزینه را از بین ببرید.

 پرداخت هزینه ارتودنسی به صورت اقساطی و طی دوره درمان با دکتر ستاره سهرابی

 

آیا ریتینر های ثابت و متحرک هزینه ای اضافی از ارتودنسی خواهند داشت ؟

تمامی افراد چه بزرگسالان و چه کودکان ، بعد از درمان نامنظمی دندان ها و برداشت براکت های درمانی ، به منظور حفظ ساختار کلی و دائمی شدن این پروسه درمانی ، باید از انواع نگهدارنده ارتودنسی ثابت و یا متحرک نیز استفاده کنند. در واقع این نگهدارنده ها به علت تنوع بالایی که دارند و با در نظر گرفتن موقعیت مختلف دندانهای هر فرد ، دارای هزینه خواهند بود. که در واقع هزینه ارتودنسی دندان در کرج و ریتینر ها به صورت جداگانه حساب خواهد شد.

آیا تعویض براکت ها هزینه بر خواهد بود ؟

بهتر است بدانید ارتودنتیست خوب در کرج ، در هنگام اتصال براکت ها به دندان ، به بیماران توصیه خواهد کرد که به خوبی بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند و از انجام هر فعالیتی که سبب وارد شدن آسیب به براکت ها می شود بپرهیزد. در مواقعی که بیمار از مواد غذایی سفت ، چسبنده و یا ترد استفاده کند ، سبب شکسته شدن سیم و یا براکت ها خواهد شد. تعویض هر یک از ابزارهای بریس ، در هزینه ارتودنسی و افزایش آن تاثیر خواهد گذاشت ، بنابراین برای حفظ و نگهداری از آن ها بکوشید.

تفاوت قیمت بریس های نامرئی و ثابت

بهتر است بدانید که تکنولوژی بکارگرفته شده در ارتودنسی نامرئی بسیار پیچیده تر از ارتودنسی ثابت می باشد. علاوه بر آن بریس های ثابت به علت تنظیم شدن هر چند وقت یک بار براکت ها دارای هزینه کمتری خواهد بود ، در صورتی که هزینه ارتودنسی نامرئی به علت تعویض هر چند هفته یکبار پلاکها و عدم امکان تنظیم مجدد آن ها بیشتر خواهد شد.

آیا هزینه درمان با استفاده از بریس ها تحت پوشش بیمه قرار می گیرد ؟

بهتر است بدانید که ارتودنسی کردن دندان ها علاوه بر درمان ،تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی ظاهری و طرح لبخند افراد نیز خواهد داشت. به همین علت بیمه های درمانی دارای تعرفه هایی نیز خواهند بود ، که در صورت نیاز به درمان و ضروری بودن آن و همچنین ناهنجاری های بسیار زیاد ، هزینه ارتودنسی دندان در کرج جدا از مالیات تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

نکته: توصیه می شود قبل از آغاز درمان با بیمه درمانی خود و دندانپزشک درباره این پروسه صحبت کنید.

نحوه پرداخت اقساطی ارتودنسی دندان در کرج چگونه است ؟

یکی از اقداماتی که می تواند در پرداخت هزینه ارتودنسی دندان در کرج ، به شما کمک بسیار موثری کند ، پرداخت اقساطی این پروسه درمانی می باشد. در این مواقع شما باید به مطب ارتودنتیست مراجعه کنید و بعد از بررسی دندان ها و میزان مشکلات موجود و با توجه به زمان و طول درمان هزینه درمان شما قسط بندی خواهد شد.

درمان نامنظمی شدید دندان ها به همراه نیش بیرون زده ، توسط متخصص ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت دکتر ستاره سهرابی

هزینه ارتودنسی

هزینه تقریبی درمان نامنظمی دهان ها با بهترین متخصص ارتودنسی دندان در کرج

تا زمانی که به ارتودنتیست مراجعه نکنید نمی توان گفت به صورت تقریبی چه میزان هزینه ای را با خود به همراه خواهد داشت. بهترین متخصص ارتودنسی کرج ، با بررسی موقعیت فک و دندان همراه با مشاهده عکس های گرفته شده می تواند هزینه تقریبی را به بیمار اطلاع دهد. علاوه بر این موارد ممکن است برخی ابزار ها در طول درمان مورد نیاز باشد ، که خود بر قیمت و هزینه ارتودنسی دندان در کرج می افزاید. به همین منظور توصیه می کنیم در زمانی مناسب به ارتودنتیست مراجعه کنید ، تا هزینه مورد نیاز را به شما اطلاع دهد.

آیا میزان قیمت ارتودنسی فک بالا و پایین با یکدیگر برابر است ؟

در صورتی که هر دو فک در وضعیتی مناسب نباشند ، لازم است که این پروسه در مانی در هر دو فک بکارگرفته شود. اما بهتر است بدانید که هزینه ارتودنسی در فک پایین و بالا هیچ تفاوتی بایکدیگر نداشته و برابر خواهد بود.

کم هزینه ترین ارتودنسی کدام نوع آن است ؟

در واقع بدون در نظر گرفتن ناهنجاری ها ، می توان گفت مقدار هزینه ارتودنسی های متحرک بسیار کمتر از دیگر روش ها می باشد.

کدام بریس ها دارای هزینه بالایی می باشند ؟

ارتودنسی ها لینگوال به طور اختصاصی برای هر فرد تهیه می شود و با سختی بسیاری در پشت دندان ها جایگذاری می شود ، اتصال آن ها بسیار زمان بر و دارای هزینه ارتودنسی بالا به نسبت دیگر بریس ها خواهد بود.

چگونه می توانیم از افزایش قیمت بریس ها جلوگیری کنیم ؟

توصیه می شود برای کاهش هزینه ارتودنسی دندان در کرج ، به خوبی از پلاکهای متحرک خود مراقبت کنید ، زیرا در میان افراد بسیار شایع است که آن ها را گم می کنند و یا پلاکهای خود را بشکنند. همچنین ارتودنسی های ثابت به علت عدم رعایت مراقبت های بعد از درمان ممکن است دچار آسیب و شکستگی شوند ، که برای ترمیم و تهیه مجدد هر یک از این بریس ها لازم است تا هزینه ای دوباره ای پرداخت شود.

گفتگو کنید

2 نظر

    1. بله همه انواع ارتودنسی در مطب با شرایط پرداخت قسطی انجام میشود

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری