بلیچینگ دندان در کرج

بلیچینگ دندان در کرج

به اشتراک بگذارید:

زرد شدن و یا زرد بودن دندان ها ، یکی از مشغله های فکری در افراد مختلف می باشد. امروزه روش های بسیاری برای سفید کردن سطح زرد دندان وجود دارد که بلیچینگ دندان در کرج یکی از بهترین و تخصصی ترین این روش ها است. برای آشنایی با این پروسه مقاله دکتر ستاره سهرابی بهترین دندانپزشک برای سفید کردن دندان در کرج را بخوانید.

بلیچینگ دندان

 

سفید کردن دندان ها به روش بلیچینگ 

با استفاده از روش بلیچینگ دندان با بهترین دندانپزشک کرج ، می توان تمامی رنگ های ایجاد شده بر روی دندان را پاک کرد. در این متد از سفید کردن دندان ها ، موادی بر روی ساختار کلی دندان قرار نمی گیرد و یا دندان ها تراش داده نمی شود. بلکه یک ماده مخصوص و شیمیایی با غلظت بسیار بالا به مدت زمان مشخص شده ، بر روی دندان های شما قرار گرفته و سپس منجر به سفید شدن دندان ها می شود.

مزیت های بکارگیری بلیچینگ دندان چیست ؟

 • روشی ایمن جهت سفید کردن دندان ها
 • پروسه ای سریع در از بین بردن لکه های دندانی
 • دارای هزینه ای مقرون به صرفه به نسبت دیگر روش ها
 • دارای جلوه ای طبیعی و بسیار زیبا به هنگام لبخند زدن زیبا جو

با دندان های زرد چیکار کنیم ؟

عوامل تاثیر گذار در زرد شدن دندان ها

همه ما روزانه از مواد غذایی متنوع زیادی استفاده می کنیم. برخی از این مواد غذایی می توانند ، در تغییر رنگ دندان ها بسیار تاثیر بگذارند. قهوه ، نوشابه ، چای و غیره از جمله این موارد هستند که نیاز افراد را جهت انجام بلیچینگ دندان افزایش می دهند.

ژنتیک : ژنتیک از مواردی است ، که در رنگ دندان افراد نقش دارد. ممکن است شخصی به صورت ژنتیکی دندان هایی سفید و یا دندان هایی زرد داشته باشد.

مصرف دخانیات : نیکوتین موجود در دخانیات ، در زرد شدن دندان ها بسیار موثر است و مدت زمان طولانی برای از بین بردن این لکه ها لازم است. تنباکو نیز همانند عوامل دیگر می تواند سریعا در تغییر رنگ دندان ها نقش داشته باشد.

انواع بیماری : برخی داروها می تواند سفیدی دندان را کاهش دهند. اگر با گذشت مدتی از مصرف یک نوع دارو ، متوجه تغییر رنگ دندان هایتان شدید بهتر است ، آن را به بهترین متخصص دندان در طالقانی کرج اطلاع دهید.

افزایش سن : هرچه سن افزایش پیدا می کند ، به مرور زمان مینای دندان دچار آسیب می شود. علت زرد شدن و از بین رفتن سطح مینای دندان استفاده از مواد غذایی موثر در تغییر رنگ دندان ها می باشد که بلیچینگ دندان آن را درمان خواهد کرد.

اقدامات قبل از انجام بلیچینگ دندان در کرج

 1. دندان های پوسیده و خراب خود را ، درمان کنید.
 2. به متخصص مراجعه کنید تا تمامی دندان هایتان را مورد بررسی قرار دهد.
 3. بلیچینگ بر روی دندان های پر شده ، روکش ، و غیره تاثیری نمی گذارد.
 4. قبل از اقدام به انجام این پروسه ، در صورت نیاز جرم گیری انجام دهید. زیرا در نتیجه سفید شدن دندان ها بسیار موثر است.

انواع روش های بلیچینگ دندان

بلیچینگ در کلینیک دندان پزشکی (office bleaching )

این روش از سفید کردن دندان توسط متخصص ارتودنسی کرج و در مطب صورت خواهد گرفت. با استفاده از یک ماده شیمیایی مخصوص و با غلظت بالا روند بلیچینگ دندان انجام می شود. ابتدا دندانپزشک خوب در کرج ، دندان های فرد را به محلول اسیدی آغشته می کند و ماده اکسید کننده را به دندان میزند و آن را در معرض یک نور مخصوص قرار می دهد. پروسه آفیس بلیچینگ ، نیم ساعت و در طی یک الی دو جلسه انجام خواهد شد.

بلیچینگ در خانه (home bleaching)

انجام بلیچینگ دندان در محیط خانه توسط خود فرد ، زیر نظر متخصص انجام خواهد شد. در این روش از سفید کردن دندان ها ، یک قالب مناسب دندان های فرد در لابراتور ، و از جنس تری پلاستیکی ساخته شده است. فرد با ریختن ژل مخصوص در قالب ، آن را بر روی دندان های خود قرار می دهد. مدت زمان قرار گرفتن قالب نایت گارد به میزان رنگی بودن دندان بستگی دارد. انجام این روش به مدت یک الی دو هفته و بین یک الی شش ساعت در روز می باشد.

سفید کردن فوری دندان

پاور بلیچینگ دندان از بروز ترین روش های سفید کردن دندان ها می باشد. در این متد هیدروژن پراکسید غلیظ شده ، بر روی دندان های شما قرار می گیرد و در یک جلسه تمامی دندان هایتان سفید می شود. مدت زمان باقی ماندن این سفیدی کم بوده و نیاز است آن را مجددا تکرار کنید.

سفید کردن دندان قبل یا بعد از ارتودنسی ؟

مراحل انجام بلیچینگ در دندان پزشکی کرج

ابتدا دندان های پوسیده و خراب درمان شده و دندان های لازم جرم گیری می شوند.
حال دکتر مواد پروکسید هیدروژن را بر روی دندان ها قرار داده تا تغییرات شیمیایی باعث سفید شدن دندان ها شود. نور آبی تابیده شده بر روی مواد به منظور تسریع در روند سفید شدن دندان ها در پروسه بلیچینگ دندان انجام می شود. بعد از گذشت زمان مشخصی ، دندانپزشک خوب برای سفید کردن دندان در کرج ، تمامی دندان ها را شستشو می دهد.

چگونه بیلچینگ می تواند دندان ها را سفید کند ؟

مواد شیمیایی به کار رفته در بلیچینگ دندان ، سبب اکسید شدن رنگدانه های موجود بر روی دندان می شود. با گذشت زمان و قرار گرفتن این مواد دندان ها سفید خواهند شد. دقت داشته باشید این مواد شیمیایی ، به هیچ عنوان نباید با لثه های شما برخورد داشته باشد.

اقدامات لازم بعد از بلیچینگ دندان

 • از خوردن مواد غذایی سرد خودداری کنید.
 • از استعمال دخانیات به شدت خودداری کنید.
 • پرهیز از مصرف چای ، قهوه و همچنین نوشابه.
 • حتما دندان هایتان را روزانه با آب گرم تمیز کنید.
 • بعد از انجام بلیچینگ دندان آن ها را با آب گرم تمیز کنید.
 • براری جلوگیری از هر گونه التهاب و درد ، لثه های خود را ماساژ دهید.
 • از مواد غذایی حاوی رنگدانه های قوی 48 ساعت بعد از انجام این روش خودداری کنید.
  حتما بعد از گذشت یک هفته از درمان برای بررسی مجدد به دکتر دندانپزشکی خوب در کرج مراجعه کنید.

سفید کردن دندان چه معایبی دارد ؟

 1. دائمی نبودن این روش از بلیچینگ دندان ، یکی از معایب اصلی آن است.
 2. با قطعیت میزان سفید شدن دندان ها را با این روش نمی توان گفت.
 3. رژیم غذایی مصرفی در تسریع تغییر رنگ دندان ها بسیار تاثیر می گذارد.( مصرف مواد غذایی مانند چای و قهوه)
 4. باعث بروز حساسیت در برخی افراد می شود. که سبب نارضایتی آن ها شده ، البته این حساسیت دائمی نبوده و به مرور زمان رفع خواهد شد.

تفاوت بلیچینگ و جرم گیری دندان چیست ؟

به طور کلی باید بگوییم که هر دو این روش ها به منظور شفاف تر شدن و سفید شدن دندان ها بکار گرفته می شوند ، که نحوه و مقدار سفید شدن دندان ها در آن ها متفاوت می باشد.

جرم گیری دندان

بهتر است بدانید که در پروسه بلیچینگ دندان ، املاح و رسوب های موجود که سبب بروز بوی نامطبوع دهان خواهد شد از بین می روند. در واقع بزاق دهان افراد به طور کاملا طبیعی باکتری و میکروب ها را جذب می کند و سبب ایجاد یک لایه زبر بر روی دندان ها می شود. در این مواقع برای از بین بردن جرم و پلاک های تشکیل شده با استفاده از دستگاه مخصوص و برس و خمیر پاکسازی مناسب این پلاک ها به صورت سطحی از بین خواهد رفت.

بلیچینگ دندان

برخلاف روش جرم گیری دندان ها پروسه بلیچینگ دندان با بهترین دندانپزشک کرج ، با توجه به مواد مورد استفاده ، به بافت دندانی نفوذ کرده و عمیقا لکه های موجود را از بین می برد.

تفاوت های کامپوزیت و بلیچینگ چیست ؟

توجه داشته باشید که بلیچینگ دندان یک روش ایمن بوده و هزینه آن به نسبت دیگر روش ها از جمله کامپوزیت ها کمتر خواهد بود. اما ممکن است این پروسه سفید کننده دندان ها برای هر نوع لکه دندانی مناسب نباشد و همچنین بلیچینگ در از بین بردن عیوب دندانی همانند کج بودن و نامنظمی دندان ، فاصله بین دندانی و موارد دیگر موثر نخواهند بود و تنها می توانند لکه هایی جزئی را از بین ببرد .هم چنین این روش برگشت پذیر خواهد بود. در حالی که کامپوزیت ها روشی با دوام بالا بوده که هر نوع تغییر رنگ دندان ها را از بین خواهد برد ، و می تواند فرم دندان ها را به شکل دلخواه زیبا جو نیز در آورد.

بهتر است کدام دسته از افراد از پروسه بلیچینگ دندان بهرمند نشوند ؟

 • بانوان باردار و شیرده
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی
 • وجود سایندگی بسیار زیاد دندانی
 • در صورت وجود دندان های پوسیده بسیار
 • وجود عفونت ها و انواع بیماری های مربوط به لثه
 • افرادی که مینای دندان آن ها به طور کامل از بین رفته باشد

بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی

ممکن است به دلیل استفاده از بریس ها و عدم بهداشت صحیح دندان در طول دوران ارتودنسی ، متوجه زرد شدن دندان های خود شوید. به صورت کلی زرد شدن دندان ها به دلیل استفاده از بریس را می توان از مشکلات رایج در پروسه ارتودنسی دندان ها دانست ؛ در واقع بریس به صورت مستقیم موجب زرد شدن دندان ها نمی شود ، مصرف برخی مواد خوراکی ، دشواری مسواک زدن با وجود بریس ها و همچنین پلاک و جرم دندان به مرور سبب زرد شدن دندان ها می شوند که احساس نیاز به سفید کردن دندان یا بلیچینگ را در مراجعه کنندگان افزایش می دهد.

زرد شدن دندان ها بعد از پایان مرتب شدن دندان ها و ارتودنسی می تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس در افراد شود ، به همین دلیل می توان به کمک بلیچینگ دندان به سفید و درخشان تر شدن دندان ها کمک نمود. توصیه دکتر ستاره سهرابی ، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج ، به شما این است که حتما فرآیند سفید کردن دندان های خود را به بعد از پایان درمان ارتودنسی موکول نمایید ؛ چراکه استفاده از بریس در طول این دوران می تواند منجر به تیره تر شدن سطح دندان ها شود. همچنین استفاده از ماده بلیچینگ قبل از ارتودنسی در کرج مانع از اثرگذاری این روش درمانی بر روی دندان های کج می شود.

 

آیا امکان بلیچینگ کردن دندان ها بعد از ارتودنسی در منزل وجود دارد ؟

ممکن است بسیاری از افراد به کمک برخی رو ش های خانگی مثل توت فرنگی ، لیمو ، جوش شیرین و سایر مواد اسیدی اقدام به سفید کردن دندان های خود در منزل نمایند که این روش های به هیچ عنوان مورد تایید دندانپزشکان نیست و توصیه نمی شود ؛ چرا که می تواند به دندان ها و بافت لثه آسیب جدی وارد نماید ، اگر قصد سفید کردن دندان های خود را دارید ، لازم است حتما به بهترین دندانپزشک برای بلیچینگ دندان در کرج ، مراجعه نمایید تا بعد از معاینات لازم ، درمان شما بدون بروز مشکلی آغاز شود.

⭐ از جمله نمونه کارهای فوق العاده ارتودنسی دندان دکتر ستاره سهرابی.

سوالات متداول درباره بلیچینگ دندان

کدام یک از روش های سفید کردن دندان بهتر است ؟

پیشنهاد می شود برای انجام بلیچینگ دندان ، ابتدا به دکتر مراجعه کنید و درمان خود را در مطب دندانپزشکی آغاز کنید. بعد از آن برای افزایش ماندگاری می توانید ، ادامه روند درمان را در خانه پیگیری کنید.

آیا سفید کردن دندان عوارض جدی دارد ؟

خیر ، تنها عوارض ناشی از بلیچینگ دندان ، حساسیت دندان ها می باشد. برای رفع شدن این حساسیت نگران نباشید به مرور زمان کاهش پیدا خواهد کرد.

نور آبی مورد استفاده در مراحل بلیچینگ ضرر دارد ؟

در گذشته برای فرایند بلیچینگ دندان ها از نور فرابنفش استفاده می شد. اما امروزه از نور آبی که روشی بسیار ایمن و در دسترس می باشد استفاده می شود. نور آبی یونیزه نبود بنابراین هیچ خطری ندارد. یونیزه به معنای تاثیر در جهش سلولی و کمک به بروز سرطان می باشد. تنها ضرر وارد شده از این نور ، برای چشم بوده که توسط عینک های مخصوص می توان از آن جلوگیری کرد.

آیا خانم های شیرده می توانند از بلیچینگ دندان استفاده کننده ؟

استفاده از مواد شیمیایی در تمامی روش های سفید کردن دندان ممکن است ، سلامت شیر مادر به خطر بی افتد. به همین علت متخصصان انجام بلیچینگ دندان را تا پایان دوره شیردهی بانوان ممنوع کرده اند.

آیا انجام بلیچینگ به مینای دندان آسیب می زند ؟

اگر لکه های بر روی دندان عمیق باشد ، دندانپزشک خوب و ماهر برای سفید کردن دندان در کرج توصیه می کند ، قبل از انجام بلیچینگ دندان ، حتما مینای دندان به مقدار کمی تراشیده شود. در غیر این صورت انجام این روش هیچ آسیبی به مینای دندان نخواهد رساند.

آیا با مواد موجود در بازار می توان دندان ها را سفید کرد ؟

مواد شیمیایی بسیاری در بازار برای سفید کردن دندان ها موجود می باشد. اما مصرف آن ها عوارض بسیاری به دنبال خواهد داشت. مواد سفید کننده موجود در داروخانه ها ، از طرف دندانپزشکان تایید نمی شود. زیرا این موارد باعث سایش و آسیب مینای دندان های می شود.

جرم گیری دندان و بلیچینگ دندان چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

هر دو این روش ها در سفید شدن دندان ها بسیار موثر اند. اما مورد استفاده هرکدام متفاوت است. در روش جرم گیری ، جرم های کلسیفیه روی دندان توسط ابزارهای مخصوص و به صورت مکانیکی برداشته میشوند و علاوه بر سفید شدن و پاک سازی سبب رفع بوی بد دهان نیز می شود.
در روش بلیچینگ دندان ، توسط مواد شیمیای مخصوص ، رنگدانه ها از سطح دندان خارج میشوند و صرفا برای سفید شدن دندان ها انجام می شود.

بلیچینگ دندان برای چه افرادی مناسب نمی باشد ؟

افرادی با بیماری های حاد قلبی
افرادی با دندان های بیش از حد پوسیده
داشتن بیماری و عفونت در لثه
افرادی که دچار سایش در دندان هایشان شده اند

افراد در چه سنی می توانند بلیچینگ دندان انجام دهند ؟

تمامی افراد در هر سنی می توانند برای سفید کردن دندان های خود اقدام کنند. توصیه می شود افراد قبل از سن 18 سالگی ، به علت عدم تکمیل فرایند رشد عاج و مینای دندان ، بلیچینگ دندان را انجام ندهند.

هزینه انجام بلیچینگ دندان در کرج چقدر است ؟

برای اطلاع از هزینه بلیچینگ دندان در کرج موارد و عوامل بسیاری مانند ، مهارت و تجربه بهترین دندانپزشک ، هزینه مواد ، روش انجام بلیچینگ ، شدت تغییر رنگ و غیره در تاثیر گذار هستند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *