ارتودنسی ثابت در کرج + فیلم و عکس

ارتودنسی ثابت در کرج + فیلم و عکس

یکی از موفق ترین روش های رفع نامنظمی دندان ها ، استفاده از ارتودنسی ثابت می باشد. در این روش درمانی امکان جابه جایی ، خارج کردن هیچ یک از ابزارهای ارتودنسی وجود ندارد. در این متد ، ابزاری به نام براکت ، بر روی دندان ها متصل شده و با نیرویی که بر روی دندان ها ایجاد می کند، باعث حرکت و در نهایت صاف شدن دندان ها می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ارتودنسی دندان ثابت در کرج ، مطالعه این مقاله از دکتر ستاره سهرابی ، بهترین متخصص ارتودنسی دندان در کرج را مطالعه کنید.

ارتودنسی ثابت در کرج - دکتر ستاره سهرابی

انواع مختلف ارتودنسی دندان ثابت

بریس ثابت فلزی

این نوع از بریس ها از گذشته تاکنون در لیست پر کاربردترین ها قرار گرفته اند. با این تفاوت که با گذشت زمان ، ساختار آن ها سبک تر شده است. جنس این نوع بریس ها از استیل رنگ ثابت بوده ، که توسط چسبهای مخصوص بر روی دندان چسبانده می شوند. سیم های ارتودنسی ثابت توسط نوار های پلاستیکی به براکت ها متصل می شوند ، و با هر بار مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی کرج جهت تغییر نیرو ، تعویض خواهند شد.

بریس ثابت سرامیکی

تنها تفاوت موجود در این دسته از بریس های ثابت با بریس های فلزی جنس و رنگ آن ها می باشد. ارتودنسی سرامیکی شفاف بوده و به سختی بر روی دندان ها قابل تشخیص اند. بریس سرامیکی در میان بزرگسالان دارای طرافداران بسیاری است.

بریس دیمون

بریس های دیمون به دو دسته سرامیک ، فلزی با قابلیت و کاربرد های یکسان تولید می شوند. مکانیزم به کار رفته در این نوع از ارتودنسی بسیار مفید است ، زیرا دیگر نیازی به کش های پلاستیکی تنظیم کننده نیرو نمی باشد و مراجعه به پزشک جهت تعویض کش ها کاهش پیدا می کند.

بریس پشت دندانی

بر خلاف تمامی بریس های نام برده شده ، این نوع از بریس های ارتودنسی ثابت در قسمت داخلی دندان ها قرار می گیرد. اما استفاده از آن ها بسیار دشوار است ؛ زیرا دچار درد زبان ، عدم تکلم و عدم رعایت بهداشت کامل بریس ها در افراد خواهد شد.به علت مدت زمان بالای تهیه این بریس ها در آزمایشگاه و مدت زمان قرار دادن آن ها توسط ارتودنتیست در داخل دندان ، هزینه بسیار بالایی خواهد داشت.

 

ارتودنسی ثابت - دکتر ستاره سهرابی

مزایای استفاده از ارتودنسی ثابت با بهترین متخصص ارتودنسی کرج

 • بروز هر نوع بیماری لثه در این روش بسیار کم است.
 • دوره درمان حتی در موارد حاد نسبتا کوتاه می باشد.
 • برای رفع هرگونه نواقص فک و دندان قابل استفاده می باشد.
 • با برخورد نادرست هیچ آسیبی به ابزار های آن وارد نخواهد شد.
 • استفاده از این نوع ارتودنسی بر روی تمامی دندان ها امکانپذیر میباشد.
 • تمامی اصلاحات با هدف رسیدن به ، فرم ایده آل در قوس دندان ها ایجاد می شود.
 • عدم دخالت بیمار در روند درمانی ارتودنسی باعث اجرای روند درمانی بسیار مشخص میگردد.

تجربه بیماران از درمان ارتودنسی با دکتر سهرابی

ابزار های مورد استفاده در بریس ثابت دندان

بریس : این دسته از ابزار ها می توانند به صورت دائمی و یا موقتی برای انواع ارتودنسی های ثابت تولید شوند. درواقع هر نوع ابزاری که به منظور ایجاد نیرو ، تغییر موقعیت دندان ها ، فک و غیره مورد استفاده قرار بگیرد بریس نام دارد.

براکت : براکت ها در انواع مختلف فلزی و سرامیکی تولید شده اند. از این ابزار ارتودنسی ثابت به طور مستقیم برروی دندان استفاده می شود. نقش اصلی این براکت ها کشیدن و هل دادن دندان ها می باشد.

بند : بند های فلزی در اندازه های مختلف تولید و شبیه به یک حلقه بر روی دندان آسیای بزرگ قرار می گیرد. می توان گفت بند های ارتودنسی مانند ، براکت عمل می کنند. با این تفاوت که مقاومت بند ها بسیار بیشتر از براکت ها می باشد.

آرچ وایر : آرچ وایر ( سیم های ارتودنسی ) به براکت ها متصل شده ، و نیرویی مدام را بر دندان ها به جهت قرار گرفتن آنان در محلی مناسب وارد می کند.

کش های ارتودنسی ثابت : یکی از کش های مورد استفاده در ارتودنسی ، رابر بند می باشد. با استفاده از این ابزار دندان های فک پایین و بالا را به یکدیگر متصل می کنیم. در این مواقع نیروی وارد شده به دندان از بایت شدن جلوگیری خواهند کرد.اورینگ نیز از دیگر انواع کش های ارتودنسی است. از این کش های گرد به منظور نگهداری سیم ارتودنسی در سوراخ های براکت استفاده می شود.با استفاده از کش های جدا کنند ، بین دندان ها فاصله ایجاد می شود. که میتوان در این فاصله از بند های ارتودنسی استفاده کرد.

فنر اسپرینگ : با بکارگیری فنر اسپرینگ می توانیم بین دو براکت ، دو دندان کنار یکدیگر در یک فک فاصله ایجاد کنیم.

قلاب : قلاب ها جزئی از بدنه براکت بریس ثابت و از جنس فلز می باشند. فنر ها و رابر بند ، با متصل شدن به این قلاب ها می توانند ، عدم همترازی استخوان های فک را بهبود بخشند.

ریتینر : پس از آن که تمامی مراحل درمانی ارتودنسی به پایان رسید ، جهت ثابت نگه داشتن فرم دندان ها از ریتینر استفاده خواهد شد.

با استفاده از ارتودنسی ثابت چه ناهنجاری هایی اصلاح خواهد شد ؟

 1. ازدحام دندان ها در کنار یکدیگر
 2. وجود فاصله بسیار در بین دندان ها
 3. رفع تمامی نواقص و کج بودن دندان ها
 4. اصلاح نا هنجاری های موجود در استخوان فک در سن رشد
 5. رفع جلوزدگی و عقب افتادگی دندان ها ( اوربایت ، آندربایت )

تفاوت های ارتودنسی متحرک و ثابت چیست؟

روش های درمانی

با استفاده از ارتودنسی متحرک بیمار می تواند در هنگام ، خوردن غذا ، مسواک زدن ، تمیز کردن ارتودنسی آن ها را به راحتی از دهان خود خارج کند. اما در ارتودنسی به روش ثابت هیچ یک از ابزارهای استفاده شده ، قابل جا به جایی نمی باشد.

مدت زمان درمان

مدت زمان درمان در هر دو روش به عواملی مانند سن ، میزان ناهنجاری و غیره بستگی دارد. به طور متداول در اکثر بیماران ارتودنسی ثابت یکسال و نیم زمان خواهد برد. و در ارتودنسی متحرک و با توجه به ناهنجاری های کمتر شش ماه الی یک سال زمان برای درمان لازم است. دقت داشته باشید در صورت استفاده از ارتودنسی متحرک و عدم رعایت دستورات متخصص ارتودنسی ثابت خوب در کرج ، روند درمانی طولانی و کندتر خواهد شد.

استفاده از ارتودنسی ثابت چه معایبی دارد ؟

 • عدم تکلم راحت از دیگر معایت ارتودنسی می باشد.
 • به علت طولانی بودن روند درمان و عدم رعایت بهداشت به طور کامل ، ممکن است باعث تغییر رنگ در دندان ها شود.
 • ایجاد مشکل در خوردن و جویدن غذا ، قرار گرفتن تکیه های مواد غذایی در فضای خالی براکت ها.
 • در خوردن مواد غذایی سفت مراقب باشید. تا آسیب های وارد شده به براکت ها و سیم ها سبب شکستگی آن ها نشود.

هزینه بریس های ثابت چقدر است ؟

عوامل مختلفی می تواند در هزینه ارتودنسی ثابت تاثیر گذار باشد. مانند : مهارت بهترین ارتودنتیست در کرج ، مدت زمان درمان ، میزان ناهنجاری و نامرتب بودن دندان ها ، ابزار های بکار رفته ، روش های ارتودنسی و غیره می تواند ، نقش بسیاری در افزایش هزینه درمان داشته باشد.

فیلم تغییرات ارتودنسی ثابت

 

عوارض احتمالی ارتودنسی ثابت

خوب است بدانید که هر روند پزشکی می‌تواند عوارضی را به همراه داشته باشد و درمان با ارتودنسی ثابت نیز از این قاعده پیروی می‌کند. هرچند عوارض مرتبط با بریس ثابت معمولاً نگران کننده نبوده و در صورت انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی کرج به همراه رعایت نکات مراقبتی لازم می‌توانید از موفقیت نتایج خود مطمئن باشید. در ادامه به چند مورد از این عوارض می‌پردازیم:
از بین رفتن املاح کلسیم دندان
بهداشت ضعیف و شکر زیاد در رژیم غذایی تان به پوسیدگی دندان منجر می‌شود که در اطراف بریس ها نیز پخش می‌گردد. در ابتدا این پوسیدگی به شکل یک علامت سفید روی دندان ظاهر می‌شود که به سرعت به قهوه ای تغییر رنگ داده و طی 8 هفته حفره‌هایی کوچک روی دندان‌ها ایجاد می‌کند که این مسئله باعث ایجاد لکه دائمی روی دندان‌هایتان می‌شود.
بهداشت ضعیف دهان همچنین باعث می‌شود لثه تان متورم شده و خونریزی کند. گاهی با ظاهر شدن شواهدی مبتنی بر کلسیم زدایی، بریس ها قبل از اتمام دوره درمان و برای جلوگیری از آسیب بیشتر به دندان‌ها برداشته می‌شوند.
کوتاه شدن ریشه
این مسئله در تمام درمان‌های ارتودنسی اتفاق می‌افتد و آنقدر کم اهمیت است که هیچ مشکلی برای سلامت دندان‌ها ایجاد نمی‌کند؛ هرچند که در موارد بسیار نادری این مشکل شدید است و بنابراین نوع درمان باید تغییر یابد یا به طور کلی متوقف شود تا از سلامت دندان‌هایتان محافظت گردد. آسیب‌های وارده قبلی به دندان و یا دوره دوم درمان با ارتودنسی ثابت می‌تواند باعث بدتر شدن کوتاهی ریشه گردد؛ بنابراین باید متخصص ارتودنسی خود را در جریان این آسیب‌ها قرار داده و یا اگر قبلاً هم درمان مبتنی بر ارتودنسی داشته اید به ایشان اطلاع دهید.
رشد صورت
گاهی میزان و جهت رشد صورت می‌تواند درمان را پیچیده کند و باعث تغییراتی در دندان و موقعیت فک‌هایتان بعد از درمان گردد؛ بنابراین ممکن است نیاز باشد که درمان را تا زمان توقف رشد صورت، به تأخیر بیندازیم. همانطور که می‌بینید اغلب این مشکلات به دلیل سهل انگاری‌های خود بیمار به وجود می‌آیند بنابراین مشارکت فعال و صحیح شما در روند درمان بر نتیجه نهایی تأثیر بسیاری دارد.
 

ارتودنسی ثابت دندان جهت رفع بی نظمی دندان نیش بیرون زده با دکتر سهرابی در کرج

 

مراقبت های لازم بعد از ارتودنسی ثابت دندان

 1. بهتر است از مواد غذایی نرم استفاده کنید.
 2. در هنگام انجام ورزش مراقب باشید تا آسیب جدی به صورتتان وارد نشود.
 3. از مصرف هرگونه مواد غذایی رنگی مانند ، چایی ، قهوه ، نوشابه و غیره خودداری کنید.
 4. بعد از نصب براکت ها بر روی دندان ، مرتبا برای بررسی وضعیت دندان به ، دکتر سهرابی ، متخصص ارتودنسی خوب در کرج مراجعه کنید.
 5. از مصرف مواد غذایی سفت ، جوید آدامس پرهیز کنید. زیرا ممکن است به براکت و سیم های ارتودنسی ثابت آسیب برساند.
 6. برای جلوگیری از تجمع هر گونه مواد غذایی در بین براکت و سیم ها از یک مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید.
 7. در صورت بروز هر آسیب جدی ، شل شدکی ، شکستگی و غیره حتما در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

آیا بریس های ثابت سبب ضعف در دندان بیماران می شوند؟

خیر ، تا زمانی که انواع بریس به خصوص ارتودنسی ثابت ، توسط دندانپزشک خوب در کرج بکار گرفته شود ، سبب وارد شدن آسیب و یا ضعیف شدن دندان ها نخواهد شد. البته با گذشت سه الی چهار روز به علت جا به جا شدن دندان ها ، افراد احساس لقی و ضعف خواند کرد که تنها یک حس گذرا بوده و جای هیچ نگرانی نمی باشد.

ارتودنسی ثابت و کمک به بهبود انحراف استخوان فک

دکتر ستاره سهرابی ، بهترین ارتودنتیست کرج ، برای مرتب کردن و برطرف کردن ناهنجاری های مربوط به دندان ، در صورت وجود هر گونه عارضه جزئی که بدون جراحی قابل درمان باشد ، از یکی از انواع ارتودنسی ثابت بکار می گیرد. رفع این مشکلات با یکدیگر در نهایت سبب بهبود رعایت بهداشت دهان و دندان ، عملکرد بهتر فک و موارد دیگر نیز خواهد شد. البته بهتر است بدانید که گاهی اوقات درمان ناهنجاری انحراف فک به تنهایی و با بکارگیری از ارتودنسی امکان پذیر نخواهد بود و نیازمند جراحی و استفاده از تکنیک های درمانی دیگری نیز می باشد.

با انجام چه اقداماتی می توان زود تر به نتیجه حاصل از ارتودنسی ثابت رسید ؟

 • تا حد ممکن از براکت های ارتودنسی ثابت خود مراقبت کنید تا صدمه ای نبینند.
 • در صورت وارد شدن صدمه روند درمان متوقف خواهد شد ، فورا در این مواقع به پزشک مراجعه کنید.
 • دندان های خود را به خوبی تمیز کنید و مرتبا بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید ، این کار سبب افزایش سرعت بهبودی خواهد شد.
 • جلسات از پیش تعیین شده را در زمانی که به شما اطلاع داده شده است ، مراجعه کنید و از به تاخیر انداختن آن خودداری کنید.
 • در صورت مشاهده هرگونه مشکل در اجزا براکت ارتودنسی ثابت آن را به دکتر ستاره سهرابی ، ارتودنتیست خوب و با تجربه در کرج اطلاع دهید.

4 نکته که درباره ارتودنسی ثابت باید بدانید :

 1.  پس از درمان با انواع ارتودنسی ثابت ، افراد بیشتر منظم می شوند : بعد از مصرف هر بار مواد غذایی و نوشیدنی باید بهداشت دهان و دندان با سه وعده مسواک زدن به خوبی انجام شود. با وجود اینکه مسواک با بریس دشوارتر می باشد ، افراد در این هنگام به زمان بیشتری نیاز دارند. به دلیل اینکه مدت زمان ارتودنسی 6 الی 18 ماه است ، بعد از این زمان یک عادت خوب در جهت ارتقای سلامت دندان و دهان ایجاد می شود.
 2. دستگاه های ثابت جذابیت بیشتری برای نوجوانان و کودکان دارند : کودکان از هر قشر دیگری بیشتر از دستگاه های ارتودنسی ثابت استقبال می کنند. همچنین این امر زمانی بیشتر اتفاق می افتد که پزشک از کش های رنگی که موسوم به ارتودنسی رنگی هستند استفاده کند.
 3.  تمام دندان ها با هم باید ارتودنسی شوند : یکی از نکات مهم ارتودنسی ثابت این است که فرد چه یک دندان کج داشته باشد و چه کل دندان هایش کج باشد ، می بایست تمام فک را ارتودنسی کند. این یعنی برای هر دو فک باید براکت ثابت استفاده شود.
 4.  استفاده از بهترین روش ارتودنسی ثابت : با انتخاب تکنیک مناسب طبق نظر پزشک با کوتاه ترین زمان و کمترین درد ، می توان سریعتر به دندان های منظم و صاف رسید.

 

ارتودنسی ثابت در کرج - دکتر سهرابی

 آیا با وجود ارتودنسی ثابت می‌توانم ساز بزنم؟

اکثر افراد پس از گذشت 3 الی 4 ماه از روند درمان با ارتودنسی ثابت می‌توانند به نواختن سازهای بادی بپردازند. در این دوره می‌توانید از وکس ارتودنسی و برخی ژل‌های دهانی برای کاهش ناراحتی گونه و لب‌ها استفاده کنید.

آیا به اردتودنسی ثابت بیمه تعلق می گیرد ؟

در حال حاضر می توان گفت بعضی از بیمه ها مانند بیمه های درمانی نیروهای مسلح و بعضی از بانک ها تنها قسمتی از هزینه ارتودنسی ثابت در کرج را آن هم پس از تایید دندانپزشک ، تقبل می کند. متاسفانه اکثر بیمه ها درمان ارتودنسی را پوشش نمی دهند اما به منظور کاهش هزینه ارتودنسی کردن دندان به صورت ثابت یک سری از درمان های قبل از این پروسه را توسط برخی از بیمه ها می توان انجام داد. این موارد عبارتند از :

 • جرم گیری دندان
 • درمان بیماری های لثه
 • پر کردن و ترمیم دندان های پوسیده
 •  ترمیم دندان هایی که دچار شکستگی و ترک هستند.

افرادی که ارتودنسی ثابت دارند باید از مصرف چه خوراکی هایی دوری کنند ؟

استفاده از خوراکی های چسبنده و سفت در طی دوره ارتودنسی ثابت با بهترین متخصص ارتودنسی دندان در کرج ، ممنوع می باشد. این خوراکی ها موجب اختلال در اجزای ارتودنسی و طولانی تر شدن فرایند درمان می شوند. لذا می بایست خوراک کودکان نیز در این مواقع تحت نظر والدین آن ها باشد. بعضی از این خوراکی ها به شرح زیر می باشند :

 •  آجیل
 • نوشیدنی های یخ و گازدار
 •  ذرت بو داده و بلال
 •  آبنبات
 •  آدامس
 • نوشیدنی رنگ دار
 •  ته دیگ سفت

برای جایگزین کردن این خوراکی ها از غذاهایی مانند کمپوت ، پوره سیب زمینی ، شیر برنج و پاستا می شود استفاده کرد.

ارتودنسی ثابت چگونه برداشته می شود ؟

بعد از پایان دوره درمان ، متخصص ارتودنسی ثابت خوب در کرج ، بریس و نیز سایر لوازم ارتودنسی را از دهان فرد باز می کند. بعد از آن دندان ها را تمیز می کند و در این مرحله پزشک به اکثر افراد برای حفظ موقعیت جدید دندان ها ریتینر ارتودنسی می دهد. ریتینر نوعی ارتودنسی متحرک است که توسط متخصص ارتودنسی به طور اختصاصی برای دندان های هر فرد ساخته می شود.

چگونه بریس ثابت خود را تمیز کنم؟

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد و از آنجایی که بریس ها به دندان‌هایتان فیکس شده‌اند، بسیار مهم است که زمان بیشتری برای تمیز کردن اطراف بریس ها و همچنین دندان‌ها و لثه تان صرف کنید. استفاده از مسواک برقی می‌تواند مناسب باشد؛ همچنین مسواک‌های کوچک بین دندانی که برای نواحی با دسترسی کمتر ساخته شده‌اند نیز کارآمد است.

نکته مهم دیگر استفاده از خمیردندان و دهانشویه حاوی فلوراید برای شستن دندان‌ها و دهان طی دوره درمانی است. تمام این موارد ارتباط نزدیکی با رژیم غذایی سالم دارند به صورتی که تناوب و مقدار شکر مصرفی باید در کمترین حالت خود باشد. با این حال ملاقات با دندانپزشک به صورت منظم برای ارزیابی و تمیز کردن حرفه‌ای دندان‌ها واجب می‌باشد.

 

ارتودنسی ثابت در کرج - دکتر سهرابی

 

سوالات متداول در رابطه با بریس ها ثابت

 • بهترین زمان ارتودنسی ثابت دندان چه موقعی است ؟

هر زمان و با داشتن لثه هایی سالم می توانید برای ارتودنسی دندان اقدام کنید. اما بهتر است قبل از سن بلوغ از 7 تا 12 سالگی و در هنگام رشد فک ها از بروز برخی ناهنجاری ها جلوگیری نمایید.

 • آیا بیمار می تواند نوع ارتودنسی خود را انتخاب کند ؟

برای این که یکی از انواع ارتودنسی ثابت مناسب دندان های شما انتخاب شود ، دندان پزشک میزان نا هنجاری های موجود دندان و فک شما را بررسی می کند. به همین جهت بهترین و کاربردی ترین نوع آن بسته به نیاز دندان هایتان انتخاب خواهد شد.

 • قبل از ارتودنسی می توان ایمپلنت انجام داد ؟

قبل از انجام ایمپلنت دندان ، باید دندان ها توسط دندانپزشک متخصص ارتودنسیمرتب شوند و بعد برای کاشت ایمپلنت اقدام کرد.

 • آیا ارتودنسی ثابت به دندان ها آسیب می زنند ؟

ارتودنسی خود به تنهایی نمی تواند باعث آسیب به دندان ها شود. در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان باعث پوسیدگی و افزایش جرم دندان می شود.

 • چه کسانی نمی توانند از ارتودنسی دندان استفاده کنند ؟

افرادی که دارای بیماری هایی مانند: مشکلات لثه ، پوسیدگی شدید دندان ها ، پوکی استخوان ، وجود زخم های عفونی و غیره هستند ، نمی توانند از این روش برای درمان ناهنجاری دندان هایشان استفاده کنند.

 • آیا بریس های ارتودنسی ثابت سبب ضعف در دندان ها می شود ؟

تا زمانی که ارتودنتیست با تجربه همچون دکتر سهرابی در کرج ، با رعایت کامل اصول بریس ها را بر روی دندان قرار داده است هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.در برخی مواقع در روز های اول بعد از نصب ابزار ها بر روی دندان ، بیمار احساس خواهد که دندان هایش دچار لقی شده است. در این مواقع نگران نباشید تنها یک احساس بوده و بعد از چند روز رفع خواهد شد.

 • بریس ها چه مقدار بر ظاهر تاثیر می گذارند ؟

مشکل بزرگی که نامرتب بودن دندان ها برای شما ایجاد می کند ، نبودن یک طرح لبخند با دندان های سالم و مرتب است. قرار گرفتن ابزار های ارتودنسی ثابت بر روی دندان ها جلوه ای بد نخواهد داشت.

 • آیا قرار دادن براکت همراه با درد است ؟

نگران نباشید در تمامی فرایند اتصال براکت بر روی دندان ها ، بدون تراشیدگی و بی حسی موضعی و کاملا بدون درد انجام خواهد شد.

 • کدام براکت در زیبایی ظاهری دندان ها موثر است ؟

به منظور داشتن جلوه ای زیبا بر روی دندان ، استفاده از براکت های سرامیکی و شفاف و یا براکت های پشت دندانی بسیار توصیه می شود. براکت های پشت دندانی به علت قرار گرفتن در پشت دندان در معرض دید قرار نخواهند گرفت. اما نگهداری از انها بسیار دشوار خواهد بود. به همین منظور استفاده از براکت های سرامیگی بهترین گذینه می باشد.

 • مقاوم ترین براکت ارتودنسی کدام است ؟

از مقاوم ترین و سخت ترین نوع براکت ها می توان براکت های فلزی ارتودنسی ثابت را نام برد. جنس این نوع از ابزار ارتودنسی فلز بوده و به نسبت ابزار های دیگر آسیب پذیری کمتری را دارد و همچنین تغییر رنگ در آن ها دیده نمی شود.

 • آیا درمان ناهنجاری دندان ها به روش ارتودنسی همراه با درد است ؟

در روند درمان به علت نیروی وارد شده بر دندان ها درد و فشار احساس خواهد شد. در زمان تنظیم و وارد کردن فشار بیشتر بر روی براکت ها تا مدتی درد دندان خواهید داشت. اما تمامی آن ها خفیف و قابل تحمل است. در مواقع غیر قابل تحمل بودن آن می توانید از مسکن استفاده کنید.

 • بهترین نوع ارتودنسی دندان کدام است ؟

با وجود روش های متعدد در ارتودنسی ثابت دندان ، همچنان تاثیر گذاری ارتودنسی فلزی در بر طرف شدن مشکلات پیچیده دندانی ، بیشتر است.

 • آیا با وجود ارتودنسی های ثابت می توان به راحتی صحبت کرد ؟

تفاوتی ندارد که شما از کدام نوع بریس ها برای درمان ناهنجاری های فک و دندان خود بهره گیرید ، زیرا در روز های ابتدایی نمی توان کلمات را به درستی ادا کرد و یا به راحتی صحبت کرد. با تمرین مداوم و گذشت زمان این مشکل برای بیماران حل خواهد شد.

 • کدام نوع بریس های ثابت ارزان قیمت تر اند ؟

براکت های فلزی ، ارتودنسی ثابت در کرج در مقایسه با دیگر انواع بریس های موجود ، هزینه نسبتا کمتری را دارند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری